Učenice gimnazije SSST – School of Science and Technology, Ema Mešević i Hana Redžepović učestvuju na naučnim takmičenjima, a na posljednjoj naučnoj olimpijadi su osvojile srebrnu medalju za inovacijski projekat. Za OP govore o svom projektu i važnosti učestvovanja na takmičenjima i važnosti gostovanja u medijima. Njihove mentorice, prof. informatike Ema Pašić i Dina Pašić i prof. hemije Lejla Čaušević govore o radu SSST gimnazije i razvijanju ljubavi za nauku i naučna istraživanja kod učenika.